پیام خود را بنویسید

اخبار و اطلاعات برای بیمار و خانواده

 
  
  مدت زمان طلایی برای نجات بیماری که سکته مغزی کرده 4 ساعت است
دوران طلایی استفاده از داروی ضد لخته برای یک بیمار پس از وقوع سکته مغزی، حدود چهار ساعت و نیم است و با انتقال به موقع بیمار به بیمارستان، و انجام اقدامات درمانی آسیب مغزی کمتر خواهد شد و احتمال درمان بیمار افزایش میابد.در اراک کد سما برای بیماران سکته مغزی فعال شده است.
 
 
 
شایع ترین عامل بروز مسمومیت دارویی در جهان را بشناسید
 
مصرف بیش از حد مقدار درمانی دارو و یا مصرف خود سرانه داروها بدون تجویز پزشک، از شایع ترین عوامل بروز مسمومیت دارویی در جهان است. حتی برخی از داروهای گیاهی در صورت مصرف بیش از حد یا نابجا می توانند مسمومیت های منجر به مرگ ایجاد کنند.با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به بیماران می توان آمار این نوع مسومیت ها را کاهش داد.
 
 
هنگام مراجعه به پزشکان درخواست آنتی بیوتیک نکنید
Cpsi
 
با توجه به مصرف بیش از حد آنتی بیوتیکها، عمر آنها در حال پایان یافتن است. مردم هنگام مراجعه به مراکز درمانی و مطب ها از پزشکان درخواست آنتی بیوتیک می کنند. مهمترین گام برای پیشگیری از مقاومت بیماریها در مقابل درمان، آموزش پزشکان برای تجویز اصولی آنتی بیوتیک ها و اطلاع رسانی مضرات مصرف آنتی بیوتیک به مردم است.

 
 
  لکنت زبان شایع‌ترین اختلال گفتاری است که قابل پنهان کردن است
 
لکنت زبان شایع‌ترین اختلال گفتاری است که قابل پنهان کردن است و بنابراین کمتر مورد توجه نهادهای اجتماعی و خیرین قرار می گیرد. برپایی غرفه های آگاهی بخشی در مورد لکنت زبان  با هدف اطلاع رسانی به افراد جامعه،  با شادی و شعف افراد دارای لکنت و خانواده‌های آنها برگزار و مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.