پیام خود را بنویسید

اخبار و اطلاعات برای بیمار و خانواده

 
  
 هزینه انجام اعمال جراحی سزارین مازاد، از کارانه پزشکان کسر می گردد
Cpsi
 
هرسه ماه یکبار آمار بیمارستانها در شهر البرز کنترل می گردد و اگر پزشکی تعداد عمل سزارین بالاتر از حد نرمال داشته باشد اخطار دریافت کرده و هزینه مازاد سزارین از کارانه وی کسر می‌شود. تمهیداتی صورت گرفته تا پزشکان، مادران باردار را به زایمان طبیعی تشویق کنند.
 
 
 
   از فنون مدیریتی جدید برای ایجاد رضایتمندی بیماران استفاده می شود

با توجه به محدودیت های منابع بهره گیری از فنون مدیریتی جدید برای ایجاد رضایتمندی بیماران و کارکنان ضروری است. بیمارستان ها علاوه بر اینکه مکانی ویژه برای درمان محسوب می شود، مرکزی جهت ارتقاء خدمات پیشگیری از بیماری ها نیز می باشد.
 

 
بیماری سیلیاک بدون درمان، منجر به زخم در جدار روده می گردد
 
التهاب روده ها به دلیل ابتلا به بیماری سیلیاک موجب بروز زخم هایی در جداره آنها شده و ممکن است در دراز مدت منجر به ایجاد سرطان روده، کم خونی فقر آهن، پوکی استخوان، تشنج های متعدد و موارد دیگر را به دنبال خواهد داشت.

 
 
   تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم را بشناسید و جدی بگیرید
 
 لازم است خانم ها بدانند که تغییرات پیش سرطانی و سرطانی دهانه رحم علامت مشخص و آشکاری ندارند و در بیشتر موارد فاقد علامت هستند به همین جهت انجام تست پاپ اسمیر برای خانمها حتی بدون وجود هیچگونه علامتی هم لازم است .
 
 
  تمایل ندارید دانشجویان پزشکی و پرستاری شما را معاینه کنند؟
 
بسیاری از بیماران در ابتدای ورود به بیمارستان توسط کارآموزان و دانشجویان پزشکی و پرستاری معاینه و خدمت رسانی می شوند. آیا بیمار می تواند عدم تمایل خود را به معاینه توسط دانشجویان پزشکی و پرستاری عنوان کند ؟ اگر در بیمارستان های آموزشی بستری شوید در حقیقت این موضوع را انتخاب کرده اید و انتظار می رود که همکاری کنید.
 
متن کامل         مقالات علمی