پیام خود را بنویسید

اخبار و اطلاعات برای بیمار و خانواده

 
  
 منشور حقوق بیمار در اتاق عمل را بدانید و مطالبه کنید
 
حق بیمار و خانواده است که درباره‌ روش‌های مختلف جراحی، از پزشک خود توضیحات شفاف و قابل درک بخواهند تا بتوانند در مورد ادامه درمان تصمیم گیری کنند.این حق بیمار و خانواده بیمار است که وقت آنها ارزشمند شمرده شود و به اضطراب آنها قبل از عمل توجه شود. رعایت منشور حقوق  بیمار  را بدانید و مطالبه کنید.
 
متن کامل         مقالات علمی 
 
 
   آب مروارید و آب سیاه از عوارض چشمی در بیماران دیابتی است
 
بیماری دیابت یکی از علل عمده نابینایی و یا کم بینایی می باشد که به اشکال مختلف مانند ایجاد آب مروارید، آب سیاه و مهمتر از همه گرفتاری شبکیه، بر دید تأثیر می گذارد. امروزه با تشخیص به موقع و درمان مناسب، می توان تا حدی از این عارضه جلوگیری نمود.
 
 
علائم بیماری افسردگی را بشناسید و درمان کنید
 
ضروری است خانواده ها با مشاهده علائم افسردگی مانند احساس غم و اندوه ، ناامیدی ،فقدان علاقه و لذت در زندگی ، احساس پوچی، داشتن افکار خودکشی و ... در یکی از اعضای خانواده خود، با یک روانپزشک مشورت نمایند. 
 
 
 
   پزشکان بهترین روش های درمانی سکته مغزی را معرفی کردند
Cpsi
 
متخصصین مغز و اعصاب، متخصصین قلب و عروق، فوق تخصص های جراحی عروق، اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و پزشکان سطح شهر اهواز، در سمیناری، تازه های درمانی سکته مغزی را بررسی می کنند تا بهترین شیوه درمانی را برای بیماران پیشنهاد دهند. 
 
 
دلایل بیماریهای کلیوی را بشناسید و درمان خود را پیگیری کنید
 
خون در ادرار در دوران خردسالی بیشتر به علت عفونت های ادراری و بیماری های مادر زادی کلیه است و در سنین بزرگسالی بیشتر به علت سنگ کلیه، عفونت های کلیه و بیماری های التهابی کلیه است و در سنین سالخوردگی نیز می تواند به علت سرطان های سیستم ادراری یا بیماری های پروستات است.