پیام خود را بنویسید

به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دندانپزشکی برای بیماران خاص

 | تاریخ ارسال: 1396/10/10 | 
 
 
 بیماران خاص به خدمات دندانپزشکی خاص نیاز دارند
 
دکتر جمشید کرمانچی راه اندازی مراکز دندانپزشکی برای بیماران خاص را به عنوان یک اولویت وزارت بهداشت و جز سیاست های کشوری معرفی کرد و گفت امکان و پتانسیل این خدمات به مدد طرح تحول سلامت در سه سال اخیر به وسیله دانشگاه های علوم پزشکی کشور ایجاد شده است.
 
وی افزود: طرحی را با عنوان توسعه کلینیک های ویژه آغاز کردیم با این هدف که بتوانیم میزان ارائه خدمات سرپایی را از 20 درصد به 50 درصد افزایش دهیم و در این راستا دانشگاه های علوم پزشکی باید از این ظرفیت در برنامه های خود برای ارتقای سلامت دندان استفاده کنند.

وی ادامه داد: 6440 مطب در قالب 250 کلینیک در 212 شهر در حال ساخت و یا آماده بهره برداری است و در تمام کلینیک ها بخشی را به واحد ارائه خدمات دندانپزشکی اختصاص داده ایم.
ایشان با بیان اینکه در تمام دانشگاه ها پتانسیل این
کار وجود دارد ، خاطرنشان کرد: از آنجا که ارائه این خدمات بر اساس جمعیت و بیمار است، در کنار خدمات دندانپزشکی، خدمات آزمایشگاه و رادیولوژی نیز لحاظ کردیم.

دکتر کرمانچی تصریح کرد: بیماران خاص به یک سری خدمات سرپایی نیاز دارند، مانند بهداشت دهان و دندان دوره ای، خدمات پایه، خدمات ارتودنسی و خدمات تخصصی که برخی خدمات برای این گروه بیماران باید تحت بیهوشی باشد.

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور درمان بیماری ها تاکید کرد: مراکز جامعی را برای ارائه خدمات به بیماران خاص در مناطق مختلف پیش بینی کردیم که هدف اصلی ما یعنی محافظت مالی و دسترسی عالی به خدمات سلامت را دنبال می کند. 

کلیدواژه ها: دندانپزشکی | بیمار حامی | بیماری های خاص | بیماران |